Digital Cultures 2020

Kryzys, nadzieje i ludzie-nie-ludzkie – to trzy tematy, na których będą koncentrować się wydarzenia tegorocznej edycji konferencji Digital Cultures. W tym roku wydarzenie potrwa tydzień i w całości odbędzie się online. Konieczna jednak jest wcześniejsza rejestracja.

Czy sztucznej inteligencji można zaufać? Jakie możliwości poznawcze mają rośliny? Jak realizować postulaty ekologiczne w ramach działań kulturalnych? Czy hybrydowe festiwale i wydarzenia to nasza przyszłość? Na te i inne pytania odpowiedzi będą szukać paneliści podczas otwartych wykładów tegorocznej konferencji Digital Cultures.

Rozmowy na temat przyszłości z różnych względów nabierają dziś szczególnego znaczenia. Futurystyczne wizje, które jeszcze dekadę temu postrzegane były jako intrygujące, lecz mało realne, w coraz większym stopniu stają się częścią naszej rzeczywistości. Kultura – jak żaden inny obszar – pomaga nam wyobrazić sobie przyszłość, zrozumieć ją i się z nią oswoić. Z tej perspektywy przyglądać się będziemy licznym aspektom tego, co dopiero przed nami. – piszą organizatorzy konferencji.

Panelom dyskusyjnym i wykładom towarzyszyć będzie sekcja „Best of Poland”, podczas której zaprezentują się polskie inicjatywy realizowane na styku sztuki i kultury: gry komputerowe, projekty VR, rozwiązania wykorzystujące AI i zdigitalizowane zasoby.

Programowi towarzyszyć będą pokazy filmowe online oraz wydarzenia audio.

Od 2017 r. Festiwal Digital Cultures to miejsce corocznych spotkań entuzjastów i profesjonalistów z branży kultury cyfrowej, którą postrzegamy jako integralną część współczesnego pejzażu kulturowego. Konferencja potrwa od 17 do 25 października. Wydarzenia są bezpłatne, konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *